Protože jsem během těchto dní pobýval na dovolené v Říši, a né v Karlových Varech, nemůžu bohužel nic dodat k době vzniku přetisků a co jí předcházelo. Musel jsem si tehdy svou dovolenou nedobrovolně prodloužit, protože byly uzavřené hranice. Hranice mezi Říší a Sudetami se znovu otevřely až 4. 10. 1938. V té době jsem pobýval v Lipsku a hned po otevření jsem vyrazil zpět do Karlových Varů. 4. 10. 1938 jsem dorazil vlakem do Chebu, protože dráha do Karlových Varů ještě nebyla v provozu, musel jsem cestovat zpět autem.
Dopoledne 4. 10. 1938 navštívil Karlovy Vary vůdce. Hned tohoto dne odpoledne jsem vyrazil na hlavní poštu. Přestože už byly úřední hodiny, byly hlavní dveře zamčeny. Uvnitř i venku se tlačilo velké množství lidí. Po nějákých
15–20 minutách jsem byl vpuštěn dovnitř a musel jsem se zařadit do dlouhé fronty. Ze začátku jsem netušil, že tito lidé také chtějí koupit karlovarská provizoria. Myslel jsem si, že u příležitosti příjezdu vůdce se razítkuje speciálním razítkem, nebo že byl vydán nějáký pamětní aršík. Jakou jsem měl ale radost a byl příjemně překvapen, když jsem spatřil nové přetisky. Každý dostal jen několik známek (6–10 kusů) nižších hodnot. Všechny vyšší hodnoty, jak mi sdělila poštovní úřednice, která je prodávala, už byly vyprodány dopoledne.
Když jsem přišel později podruhé, dostal jsem už jen 4 kusy. Potom už uzavřeli přepážku, protože končily uřední hodiny. Další dny 5. 10. a 6. 10. se prodávaly známky už jen po 2 kusech. Později jsem s jedním známým sběratelem vyměnil ještě několik kusů (Dětem, Fugner) za několik cenných rakouských známek. Jak jsem později zjistil, byly zbytky zásob českých známek sesbírány ze všech 5 karlovarských poštovních úřadů a dopraveny na hlavní poštovní uřad, aby byly úředně přetištěny gumovým razítkem.
Čistě v Karlových Varech měly tyto přetisky poštovní platnost od 4. 10. do 6. 10. 1938, zároveň bylo možné používat české nebo říšské známky. Od 7. 10. 1938 až do 15. 10. 1938 byla tato provizoria trpěna a stále frankována
(i když neměla poštovní platnost).
Osobně jsem 13. 10. 1938 poslal doporučený dopis z Karlových Varů a nalepil na něj 2 přetisky 3,50 Kčs a 50 h
a 2 kusy 1 Pf = 0,40 RM. Směnný kurz byl tehdy 1 : 10 (4 Kčs byly 0,4 Říšské marky). Musel jsem k tomu ale ještě přilepit jednu 40 Pf známku. Karlovarské přetisky mi byly orazítkovány.
Jinak to bylo v ostatních městech okresu, kde trošku panoval chaos. Poštovní úřednice, většinou penzionované Sudeťačky, ještě neobdržely nové směrnice a používaly staré české. Každé okresní město mělo trošku jinou poštovní platnost.